android-marshmallow

android-marshmallow

اندروید مارشمالو در زامارین

تب های سفارشی کروم

تب های کروم این امکان را برای کاربر فراهم می کند تا کاربران بدون خروج از اپلیکیشن بتوانند وب سایت ها را نمایش دهند. این قابلیت به اپلیکیشنتان کنترل بهتری روی وب به کاربر می دهد. این کار انتقال یکپارچه بین زبان و محتوای وب بدون نیاز به WebView ایجاد می کند. موارد سفارشی کردن زیر به ایجاد احساس بهتر به کاربر کمک می کند:
1- Toolbar color
2- انیمیشن های ورود و خروج
3- اکشن های سفارشی در نوار ابزار کروم و overflow menu
4- pre-start کروم و pre-fetch محتوا ( برای افزایش سرعت لود)
برای استفاده از این قابلیت در اپلیکیشن Xamarin.Android می توانید آن را از کتابخانه تب های سفارشی اندروید دانلود نمایید.

کتابخانه پشتیبان متریال دیزاین

اندروید لالی پاپ متریال دیزاین را به عنوان زبان جدید طراحی برای تغییر در اندروید معرفی کرد (مطالعه بیشتر در مورد متریال دیزاین در زامارین). در اندروید مارشمالو، گوگل کتابخانه پشتیبان طراحی اندروید را معرفی کرد تا برای برنامه نویسان احساس بهتری برای کار با متریال دیزاین ایجاد شود. این کتابخانه شامل کامپوننت های زیر است:
1-CoordinatorLayout: این ویدجت مشابه FrameLayout است اما بسیار قدرتمندتر. از CoordinatorLayout می توان به عنوان یک container برای view های کوچک یا به عنوان layout اصلی استفاده کرد.
2- CollapsingToolbarLayout :Collapsing Toolbarsیک collapsing app bar است که یک wrapper برای Toolbar است ( نکته: app bar قبلا به عنوان action bar استفاده می شد)
3-Floating Action Button: اطراف دکمه ها عمل اصلی رابط اپلیکیشنتان را علامت گذاری می کند.
4-Floating Labels for Editing Text: از TextInputLayout برای نمایش floating label در زمانی که کاربر متنی به عنوان ورودی وارد می کند و hint آن مخفی است استفاده می شود.
5-Navigation View: ویدجت جدید NavigationView به استفاده از navigation drawer کمک می کند و کاربر برای navigate راحت تر است.
6-Snackbar: ویدجت SnackBar مکانیزم feddback بسیار سبک وزن است که پیام کوتاهی در پایین صفحه نمایش نشان می دهد و در سایر المان ها بالای صفحه نمایش نشان داده می شود.
7-Material Tabs: ویدجت TabLayout یک horizontal layout برای نمایش تب ها به عنوان راهی برای پیاده سازی navigation در اپلیکیشنتان است.
برای استفاده از کتابخانه پشتیبانی طراحی در اپلیکیشن Xamarin.Android، باید Xamarin Support Library Design را از NuGet دانلود و نصب نمایید.

آپدیت کتابخانه های اضافه

در اندروید مارشمالو، گوگل آپدیت core کتابخانه های اندروید را اعلام می کند. زامارین نیز در Xamarin.Android این آپدیت ها را پشتیبانی می کند و امکان دریافت آن ها از پکیج های NuGet وجود دارد:
1- Google Play Services: آخرین ورژن از Google Play Services شامل قابلیت App Invites است که به کاربران اجازه به اشتراک گذاری اپلیکیشن هایشان را می دهد.
2- Android Support Libraries: این nugget ها قابلیت هایی را که فقط در کتابخانه های APIها در دسترس است در زمان ارائه ورژن های backward-compatible از APIهای فریم ورک اندروید ارائه می دهد
3- Android Wearable Library: این سرویس شامل Google Play Services binding است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 + = 47