اندروید نوقا در زامارین

قابلیتهای جدید اندروید نوقا

اندروید 7.0 نوقا فیچرها و قابلیت های جدید بسیاری را معرفی کرده است مانند پشتیبانی از Multi-window، افزایش نوتیفیکیشن و Data Saver. جلوتر به این موارد پرداخته خواهد شد.

حالت Multi-window

این حالت به کاربر اجازه می دهد تا 2 اپلیکیشن را در کنار هم باز کند و از multitasking به طور کامل پشتیبانی می کند. اپلیکیشن ها می توانند به صورت کنار هم در حالت landscape و یکی بالای دیگری در حالت portrait در مد split-screen نمایش داده شوند. کاربران می توانند با drag کردن تقسیم کننده اندازه هر اپلیکیشن را تغییر دهند و یا مطالب هر اپلیکیشن را در دیگری cut و past نمایند. وقتی دو اپلیکیشن در حالت multi-window قرار می گیرند، اپلیکیشن انتخاب شده در حالت اجرا و اپلیکیشن انتخاب نشده در حالت pause قرار می گیرد اما نمایش داده می شود. Multi-window چرخه حیات فعالیت های اندروید را تغییر نمی دهد.

multi window xamarin

حتی می توان چگونگی فعالیت اپلیکیشن Xamarin.Android را در حالت multi-window تنظیم کرد. برای مثال می توان ویژگی هایی برای حداقل اندازه صفحه و عرض و ارتفاع پیش فرض اپلیکیشن در حالت multi-window معین کرد. می توان از پراپرتی Activity.IsInMultiWindowMode برای تعیین این که فعالیت در حالت multi-window قرار دارد، استفاده کرد. برای مثال:

اپایکیشن نمونه MultiWindowPlayground شامل کد # C است که نشان می دهد که چگونه از رابط های کاربری پیشرفته multiple window در اپلیکیشن استفاده شود.

افزایش نوتیفیکیشن ها

اندروید 7.0 سیستم نوتیفیکیشنی که مجددا طراحی شده است را معرفی کرده است. این ویژگی یکی از ویژگی های جدید پاسخ مستقیم است که این امکان را برای کاربران فراهم می سازد تا به سرعت پاسخ پیام های متنی ورودی را به طور مستقیم در نوتیفیکیشن UI بدهند. وقتی چندین پیام دریافت می شود می توان این پیام ها را به صورت یک دسته قرار داد. علاوه بر این برنامه نویسان می توانند view های نوتیفیکیشن ها را سفارشی سازی کنند، در طراحی سیستم پیام ها قدرت نفوذ داشته باشند و از قالب های اطلاع رسانی جدید در هنگام تولید نوتیفیکیشن استفاده کنند.

پاسخ مستقیم

زمانی که کاربر نوتیفیکیشنی برای دریافت پیام می گیرد، اندروید 7.0 این امکان را فراهم می کند تا کاربر پیام را درون نوتیفیکیشن پاسخ دهد(به جای باز کردن پیام و ارسال پاسخ آن). این فیچر جدید این امکان را برای کاربر فراهم می سازد تا بدون باز کردن پیام متنی یا SMS دریافتی در اینترفیس نوتیفیکیشن سریعا پاسخ را ارسال نماید.

notification xamarin

برای پشتیبانی از در اپلیکیشنتان باید inline reply action را به همراه آبجکت RemoteInput در اپلیکیشن اضافه نمایید تا کاربران بتوانند متون را در همان نوتیفیکیشن پاسخ دهند. برای مثال در قطعه کد زیر برای دریافت متن RemoteInput ساخته می شود.

این اکشن به نوتیفیکیشن اضافه می شود:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

34 − 25 =