اندروید نوقا در زاماریندسته بندی نوتیفیکیشن ها

اندروید 7.0 نوقا امکان دسته بندی نوتیفیکیشن ها را دارد (برای مثال این کار را با عنوان پیام انجام می دهد) و به جای نمایش جداگانه آن ها را به صورت گروهی نمایش می دهد. قابلیت دسته بندی این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به صورت گروهی پیام ها را رد یا آرشیو کنند. کاربران می توانند با پایین کشیدن انگشت روی نوتیفیکیشن جزئیات آن را مشاهده کنند.

xamarin

برای پشتیبانی از قابلیت دسته بندی گروهی، اپلیکیشن می تواند از متد Builder.SetGroup برای دسته بندی نوتیقیکیشن مشابه استفاده کند.

نما های سفارشی

آندروید 7.0 این امکان را برای شما فراهم می کند تا نمای سفارشی برای نوتیفیکیشن ها ایجاد شود که این کار با هدر سیستم نوتیفیکیشن، اکشن ها و طرح بندی قالب ها قابل ارتقا است.

Data Saver

با شروع کار با اندروید 7.0 نوقا کاربران می توانند تنظیمات جدید Data Saver را فعال کنند که استفاده از دیتا را در بک گراند سیستم بلاک می کند. همچنین این تنظیم سیگنال هایی برای اپلیکیشن های در حال استفاده ارسال می کند که تا جایی که امکان دارد از دیتا ها کمتر استفاده کنند. ConnectivityManager در اندروید 7.0 نوقا نیز وجود دارد بنابراین اپلیکیشن شما می تواند بررسی کند که قابلیت Data Saver فعال است یا خیر که در این صورت اپلیکیشن شما می تواند در کاهش استفاده از اطلاعات در زمان فعال بودن Data Saver تاثیر داشته باشد.

نمونه کد

نمونه کدهای زیادی برای استفاده از Xamarin.Android در اندروید نوقا در زامارین وجود دارد:
1- نمونه کد multiwindowplayground استفاده از API های multi-window را در اندروید نوقا نمایش می دهد.
2- نمونه کد messagingservice سرویس ارسال نوتیفیکیشن است که از NotificationCompatManager استفاده می کند. همچنین از آبجکت RemoteInput که امکان استفاده از قابلیت پاسخ مستقیم پیام با نوتیفیکیشن را در اندروید نوقا فراهم می کند.
3- نمونه کد activenotifications روش استفاده از API های NotificationManager برای نمایش چندید نوتیفیکیشن را نشان می دهد.
4- نمونه کد scopeddirectoryaccess نشان می دهد که چگومه می توان به راحتی بهAPIها Scoped Directory دسترسی داشت که به عنوان جایگزینی برای تعریف پرمیشن های READ_EXTERNAL_STORAGE و WRITE_EXTERNAL_STORAGE در manifest استفاده می شود.
5- نمونه کد directboot نشان می دهد که چگونه در storage یک دستگاه رمزگذاری شده اطلاعات ذخیره شوند و زمانی که دستگاه بوت شده است قبل و بعد از ورود هر نوع رمزی(پین/الگو/پسورد) همیشه در دسترسند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

75 − 65 =