اندروید نوقا در زامارین

چگونه با استفاده از Xamarin.Android اپلیکیشن ها را برای اندروید 7.0 نوقا develop کنیم؟
این مقاله به ارائه یک طرح کلی از ویژگی های جدید در آندروید 7.0 نوقا میپردازد و توضیح می دهد که چگونه Xamarin.Android برای توسعه اندروید نوقا ارائه می شود و لینک هایی برای نمونه اپلیکیشن ها فراهم می کند که نشان می دهد چگونگی از ویژگی های اندروید نوگن در اپلیکیشن های Xamarin.Android استفاده می شود.

نگاه اجمالی

اندروید 7.0 نوقا اکنون از طرف گوگل در دسترس است. Xamarin.Android در حال حاضر از آندروید 7.0 از طریق اتصال کانال آلفا و بتا پشتیبانی می شود. در اندروید 7.0 ، API های جدید بسیاری برای ویژگی های جدید توضیح داده شده در زیر اضافه شده است.

xamarin

اندروید 7.0 فیچرهای جدید بسیاری برای علاقه مندی برنامه نویسان به Xamarin.Android فراهم کرده است. این فیچرها شامل:
1- پشتیبانی از Multi-window: این قابلیت این امکان را برای کاربر ایجاد می کند تا 2 اپلیکیشن را در یک اسکرین باز کند.
2- افزایش اطلاع رسانی ها: سیستم اطلاع رسانی دوباره طراحی شده در اندروید 7.0 شامل فیچر پاسخ مستقیم است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت به پیام های متنی ای که به طور مستقیم از UI ارسال شده پاسخ دهند. همچنین اگر اپلیکیشن شما اطلاعیه ای برای دریافت پیام ایجاد کرد، دسته فیچر اطلاع رسانی می تواند زمانی که بیش از یک پیام دریافت می شود پیام ها را با هم در یک دسته مانند یک گروه واحد قرار دهد.
3- Data Saver: این فیچر یک سیستم سرویس جدید است که کمک می کند تا مصرف cellular data توسط اپلیکیشن ها کاهش پیدا کند. این ویژگی به کاربران کنترل بر نحوه استفاده اپلیکیشن ها از cellular data را می دهد.
علاوه بر این ها اندروید 7.0 علاقه مندی های زیادی را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است مانند فیچر پیکربندی جدید امنیت شبکه، Doze on the Go، key attestation، تنظیمات جدید سریع Apiها، پشتیبانی از multi-locale، Apiهای ICU4J، WebView enhancements، فیچر دسترسی به زبان جاوا 8، دسترسی به دایرکتوری مورد نظر، API اشاره گر سفارشی، پشتیبانی از پلتفرم VR، فایل های مجازی و بهینه سازی پردازش های پس زمینه.

xamarin

این مقاله چگونگی شروع و ساختن اپلیکیشن با اندروید 7.0 را نشان می دهد.

نیازمندی های پروژه برای شروع کار با زامارین
موارد زیر برای استفاده از فیچرهای اندروید 7.0 در اپلیکیشن های مبتنی بر زامارین مورد نیاز است:
1- Visual Studio یا Xamarin Studio: اگر از ویژوال استدیو استفاده می کنید ورژن 4.2.0.628 به بعد ویژوال استدیو مورد نیاز است. اگر از زامارین استدیو استفاده می کنید ورژن 6.1.0 به بعد مورد نیاز است.
2- Xamarin.Android: باید Xamarin.Android 7.0 به بعد نصب شود و با ویژوال استدیو یا زامارین استدیو تنظیم شود.
3- Android SDK: باید Android SDK 7.0 به بعد (Api 24) به همراه Android SDK Manager نصب شود.
4- Java Developer Kit: اگرAPI level 24 یا بالاتر را توسعه می دهید، توسعه Xamarin Android 7.0 نیازمند JDK 1.8به بعد است(JDK 1.8 سطوح پایین تر از API level 24 را نیز پشتیبانی می کند). اگر روی API level 23 یا پایین تر کار می کنید می توانید کار با JDK 1.7 را نیز ادامه دهید و اگر از API level 20 به پایین استفاده می کنید از JDK 1.6 استفاده نمایید.
توجه داشته باشید که اپلیکیشن ها باید با ورژن Xamarin C6SR4 یا بالاتر rebuild شوند تا بتوانند به طور قابل اعتمادی با اندروید 7.0 کار کنند. اپلیکیشن های موجود که از کتابخانه هایی مانند Mono.Data.Sqlite.dll استفاده می کنند در صورتی که rebuild نشده باشند ممکن است در زمان اجرا روی اندروید 7.0 crash کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

97 − 89 =