Android Beam در زامارین

Android Beam یک تکنولوژی جدید Near Field Communication (NFC) در اندروید 4 است که به اپلیکشن ها اجازه به اشتراک گذاشتن اطلاعات در نزدیکی NFC را می دهد.
الگوی Androidbeam

Android Beam زمانی که دو دستگاه در یک رنج هستند با پوش کردن پیام در NFC کار می کند. یک فعالیت در یک دستگاه یک پیام ایجاد می کند و مشخص می کند که فعالیت (یا فعالیت ها) می تواند عمل پوش کردن را هندل کند. هنگامی که فعالیت مشخصی در پیش زمینه است و دستگاه ها در یک رنج هستند، Android Beam پیام ها را به دستگاه دوم پوش می کند. بر روی دستگاه دریافت کننده، هر Intent به همراه اطلاعات پیام مستند می شود.

اندروید از دو طریق تنظیمات پیام ها را در Android Beam پشتیبانی می کند:

• SetNdefPushMessage: قبل از شروع Android Beam در زامارین، هر اپلیکیشن می تواند SetNdefPushMessage برای مشخص کردن NdefMessage برای پوش کردن در NFC صدا کند و فعالیت ها در آن پوش کنند. بهترین زمان استفاده از این مکانیسم هنگامی است که زمان استفاده از اپلیکیشن، پیام تغییر نمی کند.
• SetNdefPushMessageCallback: زمانی که Android Beam در زامارین شروع می شود، هر اپلیکیشن می تواند برای ایجاد یک NdefMessage، callbackها را هندل کند. این مکانیزم اجازه می دهد که تا زمان در رنج قرار گرفتن دستگاه ها ایجاد پیام به تعویق بیافتد. این مورد سناریوهایی را که پیام ها ممکن است پایه را تغییر دهد در مورد اتفاقات درون اپلیکشن ساپورت می کند.

در حالت دیگر، برای ارسال داده با Android Beam در زامارین، هر اپلیکیشن یک NdefMessage ارسال می کند و داده ها را در NdefRecord های مختلف بسته بندی می کند. اجازه دهید نگاهی به نکات کلیدی ای که باید قبل از رها سازی Android Beam مورد خطاب قرار گیرد بیاندازیم. اول این که باید از callback برای ایجاد NdefMessage استفاده شود.

ایجاد یک پیام

می توانیم callbackها را در هر فعالیت با NfcAdapter در متد onCreate ایجاد کنیم. به عنوان مثال، فرض کنید که NfcAdapter با نام mNfcAdapter به عنوان یک متغیر کلاس در فعالیت تعریف شود، بنابراین می توان از کد زیر برای ایجاد callback برای ساختن پیام استفاده کرد.

فعالیتی که NfcAdapter.ICreateNdefMessageCallback را پیاده سازی می کند، به روش SetNdefPushMessageCallback در متد بالا منتقل می شود. هنگامی که Android Beam شروع می شود، سیستم CreateNdefMessage را صدا می کند، که از آن یک فعالیت می تواند یک NdefMessage را که در زیر کد زامارین زیر نشان داده شده است را بسازد.

دریافت پیام
در حالت دریافت پیام، سیستم یک Intent با اکشن ActionNdefDiscovered فراخوانی می کند، که از آن می توان مشابه زیر NdefMessage را در زامارین استفاده کرد.

برای تکمیل مثال استفاده از Android Beam برنامه ران شده آن در اسکرین شات زیر قابل مشاهده است.
ارسال پیام Androidbeam

نمونه پروژه ی android beam

نصب و راه اندازی زامارین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 4 = 2